L0805C100KSMST
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L0805C100KSMST
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR 0805 SMD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Product :
Power Inductors
Product Status :
Last Time Buy
Height :
1.25 mm
Saturation Current :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Mounting Style :
PCB Mount
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Packaging :
MouseReel
Series :
L-SMS
Diameter :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Termination :
Standard
Self Resonant Frequency :
24 MHz
Length :
2 mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Inductance :
10 uH
Tolerance :
10 %
Package :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
2 MHz
Type :
Multilayer
Width :
1.25 mm
RoHS :
Details
Application :
COMMERCIAL
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Fixed Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Datasheets
L0805C100KSMST
L0805C100KSMST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD