L0201R56AHSTR\500
Mfr.Part #
L0201R56AHSTR\500
Description
FIXED IND 0.56NH 500MA 100 MOHM
Inductance Frequency - Test :
450MHz
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Inductance :
0.56nH
Frequency - Self Resonant :
31GHz
Tolerance :
±0.05nH
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Factory Lead Time :
18 Weeks
Q @ Freq :
9 @ 450MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Current Rating (Amps) :
500mA
Datasheets
L0201R56AHSTR\500
KYOCERA AVX L0201R56AHSTR\500
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD