L-15WR22KV4E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-15WR22KV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 400MA 1 OHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Height :
1.2mm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Width :
1.2446mm
Q Factor :
60
DC Current :
400mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Published :
Current Rating :
400mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
50 @ 250MHz
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
860MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
400mA
Current Rating (Amps) :
400mA
Length :
2.0066mm
Depth :
1.45mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Composition :
Wirewound
Inductance :
220nH
Datasheets
L-15WR22KV4E
Johanson Technology L-15WR22KV4E
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD