L-14W7N5KV4E
Mfr.Part #
L-14W7N5KV4E
Description
FIXED IND 7.5NH 700MA 110MOHM SM
Test Frequency :
900MHz
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Height Seated (Max) :
0.037 0.94mm
Max DC Current :
700mA
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Inductance Frequency - Test :
900MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
7.5nH
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating (Amps) :
700mA
Q Factor :
60
Package / Case :
Q @ Freq :
60 @ 900MHz
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Width :
1.05mm
Tolerance :
±10%
Current Rating :
700mA
Composition :
Wirewound
Case Code (Imperial) :
Height :
1.05mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Datasheets
L-14W7N5KV4E
Johanson Technology L-14W7N5KV4E
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD