L-14W51NKV4E
Mfr.Part #
L-14W51NKV4E
Description
FIXED IND 51NH 600MA 300MOHM SMD
Q @ Freq :
60 @ 900MHz
Q Factor :
60
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Test Frequency :
900MHz
Current Rating (Amps) :
600mA
Inductance Frequency - Test :
900MHz
Height Seated (Max) :
0.037 0.94mm
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
Composition :
Wirewound
Height :
1.05mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Current Rating :
600mA
Max DC Current :
600mA
Inductance :
51nH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Type :
Wirewound
Width :
1.05mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Datasheets
L-14W51NKV4E
Johanson Technology L-14W51NKV4E
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD