L-14W1N8SV4E
Mfr.Part #
L-14W1N8SV4E
Description
FIXED IND 1.8NH 700MA 80MOHM SMD
Width :
787.4μm
Type :
Wirewound
Q Factor :
60
Case Code (Imperial) :
Inductance :
1.8nH
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Height :
1.05mm
Max DC Current :
700mA
Current Rating :
700mA
DC Current :
700mA
Current Rating (Amps) :
700mA
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.25mm
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Test Frequency :
250MHz
Published :
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Tolerance :
±0.3nH
Length :
1.6002mm
Frequency - Self Resonant :
6.9GHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Q @ Freq :
16 @ 250MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Datasheets
L-14W1N8SV4E
Johanson Technology L-14W1N8SV4E
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD