L-14W11NGV4E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-14W11NGV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
FIXED IND 11NH 700MA 86 MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
Product :
RF Inductors
Type :
Multilayer
DC Resistance (DCR) :
80 mΩ
Packaging :
MouseReel
Product Category :
RF Inductors - SMD
Brand :
Max DC Current :
700 mA
Depth :
1.25 mm
Height :
1.05 mm
Tolerance :
2 %
Composition :
Wirewound
Johanson
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Diameter :
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Compliant
Application :
RF
Self Resonant Frequency :
13 GHz
Inductance :
11 nH
Saturation Current :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Termination :
SMD/SMT
Mounting Style :
PCB Mount
Shielding :
Unshielded
Q Factor :
60
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125 °C
Length :
1.6 mm
Product Type :
Fixed Inductors
DC Current :
700 mA
Width :
1.05 mm
Test Frequency :
900 MHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Min Operating Temperature :
-40 °C
Core Material :
Ceramic
Datasheets
L-14W11NGV4E
Johanson Technology L-14W11NGV4E
L-14W11NGV4E datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Johanson stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD