L-14CR22KV4T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-14CR22KV4T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 300MA 2.8OHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Depth :
950μm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Length :
1.6002mm
DC Current :
300mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
220nH
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
300mA
Case Code (Imperial) :
Height :
800μm
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Material - Core :
Ceramic
Max Operating Temperature :
100°C
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Shielding :
Unshielded
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
50MHz
Q Factor :
12
Supplier Device Package :
Max DC Current :
300mA
Width :
800μm
Type :
Multilayer
Composition :
Ceramic
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
300mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Q @ Freq :
8 @ 50MHz
Datasheets
L-14CR22KV4T
Johanson Technology L-14CR22KV4T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD