L-14C36NKV4T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-14C36NKV4T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 36NH 300MA SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance :
36nH
Width :
787.4μm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Supplier Device Package :
Test Frequency :
100MHz
Material - Core :
Ceramic
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Mount :
Surface Mount
Type :
Multilayer
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
300mA
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
300mA
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
L-14C36NKV4T
Johanson Technology L-14C36NKV4T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD