L-07C56NKV4T
Mfr.Part #
L-07C56NKV4T
Description
FIXED IND 56NH 150MA 2 OHM SMD
Length :
990.6μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating (Amps) :
150mA
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
150mA
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance :
56nH
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Published :
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
100°C
Test Frequency :
100MHz
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Datasheets
L-07C56NKV4T
Johanson Technology L-07C56NKV4T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD