L-07C56NJV4T
Mfr.Part #
L-07C56NJV4T
Description
FIXED IND 56NH 150MA 2 OHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating (Amps) :
150mA
Length :
990.6μm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Test Frequency :
100MHz
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating :
150mA
Inductance :
56nH
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Supplier Device Package :
Datasheets
L-07C56NJV4T
Johanson Technology L-07C56NJV4T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD