L-07C43NKV4T
Mfr.Part #
L-07C43NKV4T
Description
FIXED IND 43NH 150MA 1.3 OHM SMD
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
1.3GHz
Inductance :
43nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating :
150mA
Tolerance :
±10%
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
100°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Current Rating (Amps) :
150mA
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
L-07C43NKV4T
Johanson Technology L-07C43NKV4T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD