L-07C30NJV6T
Mfr.Part #
L-07C30NJV6T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 30NH 200MA SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
200mA
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
200mA
Length :
990.6μm
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Max Operating Temperature :
100°C
Test Frequency :
100MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
30nH
Min Operating Temperature :
-40°C
Type :
Multilayer
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Material - Core :
Ceramic
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Width :
508μm
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
L-07C30NJV6T
Johanson Technology L-07C30NJV6T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD