L-03C2N7SV4T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L-03C2N7SV4T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.7NH 200MA 500MOHM SM
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Inductance :
2.7nH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
100MHz
Material - Core :
Ceramic
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Current Rating :
200mA
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Current Rating (Amps) :
200mA
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.3nH
Height Seated (Max) :
0.009 0.23mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency - Self Resonant :
11.7GHz
Q @ Freq :
2 @ 100MHz
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Length :
406.4μm
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
Width :
203.2μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Multilayer
Datasheets
L-03C2N7SV4T
Johanson Technology L-03C2N7SV4T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD