KX15-40K6D1
Mfr.Part #
KX15-40K6D1
Description
CONN PLUG 40POS 0.8MM SMD GOLD
Pitch :
0.031 0.80mm
Number of Positions :
40
Series :
KX15
Factory Lead Time :
12 Weeks
1 (Unlimited)
Number of Pins :
40
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Datasheets
KX15-40K6D1
Plug, Center Strip Contacts 2 Rows 0.031 0.80mm 40 Positions KX15
KX15-40K6D1 Overview
Currently, it is packaged in Plug, Center Strip Contacts.Among the products in the KX15 Series, it is one of the most popular.A device with a 40 pin configuration is equipped with the device.
KX15-40K6D1 Features
KX15 series
40 pins