KX14-60K8D2E
Mfr.Part #
KX14-60K8D2E
Description
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Pitch :
0.031 0.80mm
Packaging :
Tray
Number of Positions :
60
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Series :
KX14
Datasheets
KX14-60K8D2E
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tray 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 60 Positions KX14 Gold