KTS500B685M43N0T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KTS500B685M43N0T00
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8UF 50V X7R 1812
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
NTS
Tolerance :
±20%
Thickness :
2.794mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Capacitance :
6.8μF
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
United Chemi-Con KTS500B685M43N0T00
NTS 6.8μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)