KTS101B334M31N0T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KTS101B334M31N0T00
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.33μF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
NTS
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Pbfree Code :
yes
Thickness :
1.8034mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
United Chemi-Con KTS101B334M31N0T00
NTS 0.33μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
KTS101B334M31N0T00 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
KTS101B334M31N0T00 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm