KTR25JZPF20R0
Mfr.Part #
KTR25JZPF20R0
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 20 OHM 1% 1/3W 1210
Stock
35
In Stock :
35
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
KTR
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
333mW
Case Code (Imperial) :
1210
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Working Voltage :
600V
Resistance :
20Ohm
Height :
711.2μm
Published :
2015
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
KTR25JZPF20R0
ROHM Semiconductor KTR25JZPF20R0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 20Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C