KTR18EZPJ1R3
Mfr.Part #
KTR18EZPJ1R3
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/4W 1206
Height :
660.4μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Working Voltage :
500V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
1.3Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%