KTR10EZPF69R8
Mfr.Part #
KTR10EZPF69R8
Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thick Film
Resistance :
69.8Ohm
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
300V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Published :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Datasheets
KTR10EZPF69R8
ROHM Semiconductor KTR10EZPF69R8
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 69.8Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C