KTR10EZPF4320
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KTR10EZPF4320
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
300V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
KTR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Height :
660.4μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
432Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C