KTR03EZPJ183
Mfr.Part #
KTR03EZPJ183
Description
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
18kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
100mW
Working Voltage :
350V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
KTR03EZPJ183
ROHM Semiconductor KTR03EZPJ183
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 18kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C