KTR03EZPF4300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KTR03EZPF4300
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Reference Standard :
TS 16949
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Published :
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Series :
KTR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thick Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±1%