KTPS50-1242DT 3P
Mfr.Part #
KTPS50-1242DT 3P
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
Form :
Desktop (Class I)
Region Utilized :
International
Series :
KTPS50 (50W)
Approval Agency :
CB, CE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Efficiency :
Level V
Voltage - Input :
100V~240VAC
Current - Output (Max) :
4.2A
Power (Watts) :
50W
Input Connector :
IEC 320-C14
Weight :
0.613lb 278.05g
Applications :
ITE (Commercial)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
0°C~40°C