KTPS36-240150WA-VI-P12
Mfr.Part #
KTPS36-240150WA-VI-P12
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Fixed Blade
Power (Watts) :
36W
Approval Agency :
CUL, UL
Voltage - Output :
24V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
KTPS36 (36W)
Size / Dimension :
2.83Lx1.34W x 2.05 H 72.0mmx34.0mmx52.0mm
Current - Output (Max) :
1.5A
Cord Length :
59 1.50m
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Input :
100V~240VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Form :
Wall Mount (Class II)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Region Utilized :
North America
Input Connector :
NEMA 1-15P
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm