KTPS24-48005WA-VI-P2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KTPS24-48005WA-VI-P2
Manufacturer
Kaga Electronics USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 24W
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Product Category :
Input Type :
Fixed Blade
Efficiency :
Level VI
Series :
KTPS24 (24W)
Voltage - Input :
100V~240VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Region Utilized :
North America
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C~40°C
Cord Length :
59 1.50m
Current - Output (Max) :
500mA
Size / Dimension :
2.83Lx1.34W x 2.05 H 72.0mmx34.0mmx52.0mm
Voltage - Output :
48V
Approval Agency :
cUL, PSE, UL
Input Connector :
NEMA 1-15P
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
24W