KTPS18-05030MP-VI-P2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KTPS18-05030MP-VI-P2
Manufacturer
Kaga Electronics USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Product Category :
Region Utilized :
International
RoHS Status :
RoHS Compliant
Form :
Wall Mount (Class II)
Power (Watts) :
15W
Cord Length :
59 1.50m
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input :
100V~240VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
3A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
5V
Polarization :
Positive Center
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
KTPS18 (18W)
Size / Dimension :
2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
Operating Temperature :
0°C~40°C