KPT7A18-32SWEW
Mfr.Part #
KPT7A18-32SWEW
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD SLDR
Voltage - Rated :
600VAC 850VDC
Mount :
Bulkhead, Panel, Through Hole
Current Rating :
7.5A
Number of Positions :
32
Voltage Rating :
600VAC, 850VDC
Orientation :
W
Color :
Olive Drab
Published :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
KPT7A18-32SWEW
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 32 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium Bulk W Bayonet Lock