KPT06E22-32SDZ
Mfr.Part #
KPT06E22-32SDZ
Description
CONN PLUG FMALE 32P GOLD SLD CUP
Current Rating (Amps) :
7.5A
Shielding :
Shielded
Contact Material :
Copper
Number of Positions :
32
Feature :
Shrink Boot Adapter
Features :
Shrink Boot Adapter
Orientation :
N (Normal)
Gender :
Male
12 Weeks
Body Plating :
Cadmium
Voltage Rating :
600VAC, 850VDC
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Body Material :
Aluminium
Free Hanging (In-Line)
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated :
600VAC 850VDC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Cable, Free Hanging
Datasheets
KPT06E22-32SDZ
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 32 Positions Solder Cup Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock