KP1836322125
Mfr.Part #
KP1836322125
Description
CAP FILM 0.022UF 1.25KVDC RAD
Lead Pitch :
22.5044mm
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.022µF
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Published :
Voltage - Rated AC :
400V
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
26.4922mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.043Lx0.433W 26.50mmx11.00mm
Width :
10.9982mm
Series :
KP1836
Operating Temperature :
-55°C~100°C