KP1830333061
Mfr.Part #
KP1830333061
Description
CAP FILM 0.033UF 1% 63VDC RADIAL
Capacitance :
0.033µF
Lead Pitch :
5mm
Series :
KP 1830
Voltage - Rated DC :
63V
Length :
7.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
40V
Dielectric :
PP
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mounting Type :
Through Hole
Lead Diameter :
500 µm
Tolerance :
±1%
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Depth :
9mm