KP1830247014W
Mfr.Part #
KP1830247014W
Description
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL
Film Capacitors
Dielectric :
PP
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated AC :
63V
Capacitance :
4700pF
Series :
KP 1830
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Published :
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
KP1830247014W
KP 1830 4700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
KP1830247014W Overview
Its lead spacing is 0.197 5.00mm.Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.