KNP2WSJB-73-36R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP2WSJB-73-36R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 36 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Supplier Device Package :
Axial
Series :
KNP
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
36Ohms
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Package / Case :
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
KNP2WSJB-73-36R
YAGEO KNP2WSJB-73-36R
36Ohms, 2W, Wirewound,