KNP2WSJB-73-15R
Mfr.Part #
KNP2WSJB-73-15R
Description
RES 15 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Resistance :
15Ohm
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP2WSJB-73-15R
YAGEO KNP2WSJB-73-15R
15Ohm, 2W, Wirewound,