KNP2WSJB-52-1R8
Mfr.Part #
KNP2WSJB-52-1R8
Description
RES 1.8 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
1.8Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
KNP2WSJB-52-1R8
YAGEO KNP2WSJB-52-1R8
1.8Ohm, 2W, Wirewound,