KNP200JT-52-56R
Mfr.Part #
KNP200JT-52-56R
Description
RES 56 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
56Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Datasheets
KNP200JT-52-56R
YAGEO KNP200JT-52-56R
56Ohm, 2W, Wirewound,