KNP200JT-52-0R12
Mfr.Part #
KNP200JT-52-0R12
Description
RES 0.12 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
120mOhm
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Datasheets
KNP200JT-52-0R12
YAGEO KNP200JT-52-0R12
120mOhm, 2W, Wirewound,