KNP200JB-73-6R2
Mfr.Part #
KNP200JB-73-6R2
Description
RES 6.2 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
6.2Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Series :
KNP
Published :
Datasheets
KNP200JB-73-6R2
YAGEO KNP200JB-73-6R2
6.2Ohm, 2W, Wirewound,