KNP1WSJT-52-18R
Mfr.Part #
KNP1WSJT-52-18R
Description
RES 18 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Flame Retardant Coating, Safety
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
18ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Datasheets
KNP1WSJT-52-18R
YAGEO KNP1WSJT-52-18R
18Ohm, 1W, Wirewound,