KNP1WSJR-52-0R75
Mfr.Part #
KNP1WSJR-52-0R75
Description
RES 0.75 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
750mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP1WSJR-52-0R75
YAGEO KNP1WSJR-52-0R75
750mOhm, 1W, Wirewound,