KNP1WSJB-52-9R1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-9R1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 9.1 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Packaging :
Bulk
Series :
KNP
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Composition :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Resistance :
9.1Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
KNP1WSJB-52-9R1
YAGEO KNP1WSJB-52-9R1
9.1Ohm, 1W, Wirewound,