KNP1WSJB-52-3R6
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
3.6Ohm
Datasheets
KNP1WSJB-52-3R6
YAGEO KNP1WSJB-52-3R6
3.6Ohm, 1W, Wirewound,