KNP1WSJB-52-0R24
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-0R24
Description
RES 0.24 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
240mOhms
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
KNP1WSJB-52-0R24
YAGEO KNP1WSJB-52-0R24
240mOhms, 1W, Wirewound,