KNP1WSJB-52-0R18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNP1WSJB-52-0R18
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.18 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
180mOhms
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Composition :
Wirewound
Supplier Device Package :
Series :
KNP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Datasheets
KNP1WSJB-52-0R18
YAGEO KNP1WSJB-52-0R18
180mOhms, 1W, Wirewound,