KNP100JT-52-75R
Mfr.Part #
KNP100JT-52-75R
Description
RES 75 OHM 5% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
75Ohms
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP100JT-52-75R
YAGEO KNP100JT-52-75R
75Ohms, 1W, Wirewound,