KNP100JT-52-6R8
Mfr.Part #
KNP100JT-52-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Resistance :
6.8Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Datasheets
KNP100JT-52-6R8
YAGEO KNP100JT-52-6R8
6.8Ohm, 1W, Wirewound,