KNP100JT-52-3R3
Mfr.Part #
KNP100JT-52-3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
3.3Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
KNP100JT-52-3R3
YAGEO KNP100JT-52-3R3
3.3Ohms, 1W, Wirewound,