KNP100JT-52-2R2
Mfr.Part #
KNP100JT-52-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
1W
Series :
KNP
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
200°C
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-40°C
Composition :
Wirewound
Length :
11.5mm
Power (Watts) :
1W
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Diameter :
4.5mm
Resistance :
2.2Ohms
Published :
Datasheets
KNP100JT-52-2R2
YAGEO KNP100JT-52-2R2
Through Hole 2.2Ohms, 1W, Wirewound,