KNP100JT-52-0R43
Mfr.Part #
KNP100JT-52-0R43
Description
RES 0.43 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
430mOhm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
KNP100JT-52-0R43
YAGEO KNP100JT-52-0R43
430mOhm, 1W, Wirewound,